Чи можна звільнити хвору працівницю за заявою довіреної особи?


Довірена особа працівниці, яка хворіє, прийшла на підприємство з наміром написати заяву про звільнення від імені останньої. Чи можна звільнити працівницю за довіреністю?

Відповідно до статті 21 КЗпП трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою. Працівник повинен виконувати покладену на нього роботу особисто і не має права доручати її виконання іншій особі за винятком випадків, передбачених законодавством (ст. 30 КЗпП). А це означає, що без згоди власника або уповноваженого ним органу працівники не мають права підмінювати чи заміщати один одного, мінятися змінами, вихідними днями тощо. Отже, укладати трудовий договір та згідно з ним виконувати роботу працівник повинен особисто.
Щодо розірвання трудового договору за довіреністю, то КЗпП не містить такої заборони. Представництво за довіреністю регулюється статтею 244 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-IV, якою визначено, що довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Форма довіреності має відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність у випадках, передбачених законодавством та цим Кодексом, підлягає нотаріальному посвідченню. 
Отже, працівник має можливість через довірену особу розірвати трудові відносини з роботодавцем. Для цього останньому слід дуже уважно вивчити текст довіреності, в якій повинна міститися пряма вказівка працівника щодо вчинення довіреною особою дій, пов’язаних з реалізацією процедури звільнення. 
Згідно з пунктом 2.1 глави 4 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 р. № 296/5 у довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які слід вчинити представнику. У разі звільнення довіритель (тобто сам працівник, який хворіє) має уповноважити довірену особу вчинити дії, спрямовані на розірвання (припинення) трудових відносин з роботодавцем, делегувавши їй право подання заяви, отримання трудової книжки, грошових сум тощо. Тому якщо довіреність складена правильно і в ній чітко зазначені дії, які свідчать про намір працівника розірвати трудовий договір, то роботодавець вправі звільнити останнього без його присутності. 
Також варто зазначити, що працівник може подати заяву про звільнення дистанційно, не вдаючись до складної та витратної процедури оформлення довіреності, надіславши вищезгадану заяву роботодавцю за допомогою поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН