Чи продовжувати індексацію зарплати у 2024 році


◦ Оплата праці
◦ Індексація і компенсація
307

29.05.2024
Підприємство востаннє підвищувало зарплату ще в січні 2019 р. і з того часу продовжує її індексувати. Зокрема, індексувало зарплату весь 2023 р., незважаючи на те, що такого обов'язку не було. У 2024 р. продовжувати індексувати зарплату, вважаючи так званим базовим січень 2019 р.? Чи коли виникне право на індексацію у 2024 р., переходити на індексацію по-новому й вважати так званим базовим грудень 2023 р.?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, визначено, що працівникам підприємств i організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв’язку із зростанням рівня інфляції провадиться у порядку, визначеному в колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та положенннями цього Порядку.

Тому підприємство має право самостійно вирішувати: продовжувати індексувати зарплату працівників з огляду на приріст індексу споживчих цін, що склався, починаючи із січня 2019 р., чи підвищити їм оклади (тарифні ставки) й індексувати зарплату з урахуванням нового так званого базового місяця.


ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП