Чи вважається сумісництвом робота за трудовим договором приватного підприємця?


Ні, оскільки суб’єкт господарювання (підприємець) не перебуває ні з ким у трудових відносинах, його діяльність не може вважатися роботою за сумісництвом за наявності основної оплачуваної роботи на умовах трудового договору. Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 р. № 436-IV). Приватний підприємець, незалежно від того, здійснює він чи тимчасово припинив ведення підприємницької діяльності, приймається на основну роботу, а не на роботу за сумісництвом. 

Додамо також, що якщо особа одночасно займається підприємницькою діяльністю та працює за трудовим договором, вона має право отримувати матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням, за основним місцем роботи, тобто там, де перебуває її трудова книжка, на підставі листка непрацездатності, виданого в установленому порядку (лист Мінпраці та соцполітики України від 29 грудня 2005 р. № 20-С55524/9). Також така особа — підприємець сплачує ЄСВ. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН