«Чорнобильська» відпустка та листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною

У працівниці, яка перебувала в «чорнобильській» відпустці до 7 серпня 2018 р. включно, в останній день її використання захворіла дитина, що підтверджено листком непрацездатності. Чи потрібно оплачувати його в розмірі 100 % середньої зарплати, якщо він виданий для догляду за хворою дитиною, та чи взагалі слід оплачувати такий день непрацездатності?

Пунктом 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) визначено умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності й передбачено, що вона надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання в неї страхових випадків, до яких, зокрема, належить і необхідність догляду за хворою дитиною. 
Допомога по тимчасовій непрацездатності має компенсувати втрачений заробіток, а у випадку, наведеному в запитанні, листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною видано під час перебування працівниці у відпустці згідно з пунктом 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-XII, яка, наголосимо, надається зі збереженням заробітної плати. Тож заробітку працівниця не втрачає, оскільки цей день уже оплачений.
Щодо розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, то під час вирішення цього питання потрібно керуватися статтею 24 Закону № 1105, в якій вказано, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в розмірі 100 % середньої зарплати одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи. Отже, у працівниці слід дізнатися, чи має її дитина статус постраждалої від Чорнобильської катастрофи: якщо так, то листок непрацездатності оплачується в розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від її страхового стажу. 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН