«Дотяжка» ЄСВ у місяці звільнення

Пряма лінія

Працівника було прийнято на роботу 2 вересня, а вже 30 вересня він вирішив звільнитися. Чи потрібно робити «дотяжку» ЄСВ, якщо його зар­плата за вересень менше мінімальної, але він працював неповний робочий місяць?

Так, у цьому випадку слід робити «дотяжку» ЄСВ. У частині п’ятій ст. 8 Закону про ЄСВ зазначено, що в разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ.

У разі нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Особливості використання цієї норми розкрито в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі — Інструкція № 449).

Так, п. 9 Інструкції № 449 встановлено, що якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати для кожної застрахованої особи, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та встановленої ставки ЄСВ за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або (увага!) відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку та графіками змінності згідно із законодавством.

У випадку, що розглядається, працівником відпрацьовано всі робочі дні вересня: 2 вересня — перший робочий день, 30 вересня — останній робочий день, день звільнення є останнім днем роботи.

Принагідно нагадаємо, що вимоги щодо нарахування єдиного внеску на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, не застосовуються до:

• заробітної плати з джерела не за основ­ним місцем роботи;

• заробітної плати (доходу) працівника з інвалідністю, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовується ставка 8,41 %;

• заробітної плати (доходів) всіх працівників всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де застосовується ставка 5,3 %;

• заробітної плати (доходів) працівників з інвалідністю підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, де застосовується ставка 5,5 %;

• заробітної плати працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення у відповідному населеному пункті антитерористичної операції, заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 частини першої ст. 25 Закону про відпустки).

На ваші запитання відповідала 

Ольга ГЛИНЯНА, 

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН