«Дотяжка» ЄСВ у разі виплати премії працівниці, яка перебуває  в «декретній» відпустці


Працівниця підприємства перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з лютого 2018 р. Сума допомоги по вагітності та пологах була виплачена та відображена у звітності з ЄСВ в розрізі місяців у лютому. У березні працівниці виплачено премію до 8 Березня, яка менше мінімальної зарплати. Чи потрібно робити «дотяжку» ЄСВ на суму премії?

Ні, в цьому випадку робити «дотяжку» ЄСВ на суму премії не потрібно. Нарахування ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу по вагітності та пологах, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, в якому були виконані нарахування, в розрізі місяців, на які припадає сума допомоги. Отже, якщо в котромусь з місяців сума допомоги є меншою за мінімальну зарплату, робиться «дотяжка» ЄСВ на суму різниці між сумою допомоги та мінімальною зарплатою. Тому якщо в подальшому підприємство нарахувало та виплатило працівниці премію, то сума премії лише збільшує базу оподаткування в місяці нарахування й не розглядається як окремий об’єкт оподаткування порівняно з мінімальною зарплатою для цілей «дотяжки» ЄСВ.

Наприклад, якщо в березні сума допомоги склала 4000 грн, то ЄСВ сплачено з цієї суми. І якщо підприємство виплачує працівниці 1000 грн премії, то загальна сума доходу за березень — 5000 грн, що більше мінімальної зарплати. Сума ЄСВ до сплати — 220 грн (1000 × 22 %).
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП