«Дотяжка» ЄСВ в частині оплати простою


◦ Звітність
◦ Податкова звітність
◦ Звітність з ЄСВ

Якщо підприємство оплачує працівникам час простою в розмірі 2/3 тарифної ставки (окладу) і нарахована сума менше мінімальної зарплати, ЄСВ слід сплачувати в розмірі не менше мінімального страхового внеску?

Так, у цьому разі слід робити «дотяжку» ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску. Відповідно до п. 2.2.12 Інструкції зі статистики зарплати оплата простоїв не з вини працівника входить до складу фонду оплати праці. А частиною п’ятою ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ. У разі нарахування зарплати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. На цю ж тему див. статтю на с. 102 цього номера журналу.

На ваші запитання відповідає
Дмитро КУЧЕРАК,
головний редактор журналу «Заробiтна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН