Як діяти, якщо роботодавець на етапі працевлаштування втратив трудову книжку особи?

 Згідно з пунктом 5.1 Інструкції № 58 особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а в разі ускладнення — в інші строки власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладиш до неї (нових зразків) з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки. 
Водночас варто зазначити, що в абзаці третьому пункту 6.1 Інструкції № 58 йдеться про оформлення дубліката трудової книжки працівника теперішнім роботодавцем без стягнення її вартості, якщо вона була загублена цим підприємством внаслідок стихійного лиха або з інших причин. Проте в наведеній ситуації працівника фактично ще не було прийнято на роботу й він не працював на підприємстві, яке загубило його трудову книжку. Отже, за оформленням її дубліката працівнику доведеться звертатися на останнє місце роботи. А підприємство, яке мало прийняти його на роботу й загубило трудову книжку, має всіляко посприяти таким діям.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН