Як діяти, якщо відпустки для догляду за дитиною та у зв’язку з вагітністю та пологами збігаються


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
◦ Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами або у зв'язку з усиновленням
◦ Відпустка для догляду за дитиною
Працівниця, перебуваючи в соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, дізналася, що вдруге стане мамою. Як правильно її оформити та чи зараховується цей період до стажу?

На підставі листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами, який надає жінка, та її заяви роботодавець видає наказ про надання відповідної відпустки, тож працівниця матиме право на отримання допомоги по вагітності та пологах.

Час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами зараховуватиметься до страхового стажу, але не зараховується до стажу для надання щорічної відпустки.

Відповідно до частини першої ст. 25 Закону № 1105 допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, та виплачується за кошти ФСС.  

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП