Яку назву слід обрати відповідно до КП для посади керiвника організації, діяльність якої пов’язана із соціально-культурною сферою

У статуті громадської організації (спілки), діяльність якої пов’язана із соціально-культурною сферою, визначено, що її очолює президент. Яку назву для цієї посади слід обрати відповідно до КП: «Президент (голова правління, інший керівник) спілки, асоціації чи іншого об’єднання комерційних банків (код КП 1210.1) або «Генеральний директор (голова, президент, інший керівник) об’єднання підприємств (асоціації, корпорації, концерну, радіокомпанії, телекомпанії, телерадіокомпанії, телерадіо-, інформаційного агентства і т. ін.)» з таким же кодом КП? 

Наведені в запитанні професійні назви робіт справді містяться в Національному класифікаторі України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 (далі — КП) та мають один і той же код для посад перших керівників — 1210.1 (угруповання КП «Керівники підприємств, установ та організацій»), однак вони передбачають керування різними видами cуб’єктів господарювання (економічної діяльності), що працюють на комерційній основі. У той же час поняття громадської організації не охоплює господарських об’єднань громадян. 

Так, згідно з пунктом 2 статті 1 Закону України «Про громадські об’єднання» від 22 березня 2012 р. № 4572-VI громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадське об’єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку. Отже, застосування наведених у запитанні варіантів професійної назви роботи для керівника такої громадської організації буде неправильним. 

Водночас звертаємо увагу на наявність у КП такої професійної назви роботи, як «Вища посадова особа громадської організації (у галузі культури, освіти, благодійності, прав людини та ін.) (код КП 1143.4), яка належить до угруповання КП «Вищі посадові особи інших громадських організацій у соціально-культурній сфері». Наведена назва посади на практиці в такому вигляді не використовується, оскільки є узагальненою й потребує конкретизації стосовно керівної посади в неприбуткових видах діяльності. Таким чином, у випадку, що розглядається, можна застосовувати таку професійну назву роботи, як «Президент спілки» із кодом КП 1143.4.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН