Копія фіскального чека як підтвердний документ


Працівник повернувся із відрядження і виявив, що загубив чек РРО, який підтверджує оплату послуг готелю. Чи можна відшкодувати такому працівнику витрати на проживання, якщо він надасть копію цього чека?

Фіскальний касовий чек є документом, що містить інформацію про обсяг розрахункової операції. Він видається покупцю товарів/послуг, а у продавця залишається контрольна стрічка — копії розрахункових документів, послідовно сформованих РРО, що надруковані або створені в електронній формі таким реєстратором, а також копії фіскальних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі (ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). 

Фіскальний касовий чек роздруковується РРО лише один раз, причому зробити дублікат неможливо (не передбачено функціями РРО). Тому копія фіскального чека із конт­рольної стрічки є єдиним документом, що може підтвердити здійснення розрахункової операції. 

Для отримання копії фіскального чека покупець має звернутися до продавця. Закон № 265 не зобов’язує продавця надавати покупцю такий документ, тому продавець може й відмовити покупцю в цьому. 

Отриману копію фіскального чека доцільно завірити у продавця шляхом здійснення надпису «копія вірна» та її завірення підписом посадової особи й печаткою продавця. 

Відповідно до п. 5 Інструкції про відряд­ження підприємство має відшкодувати відрядженому працівнику витрати на наймання житлового приміщення із розрахунку вартості одного місця в готелі (мотелі) за наявності оригіналів підтвердних доку­ментів. Тому навіть завірену копію чека прискіпливі перевіряючі можуть не визнати. Як наслідок, можливі штрафи за порушення касової дисципліни та нарахування доходу у вигляді додаткового блага відрядженому працівнику. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН