Коригування зарплати в разі переведення працівника та підвищення зарплати

Пряма лінія

Протягом розрахункового періоду працівника кілька разів переводили з посади на посаду з вищою зар­платою. І лише один раз, коли він обіймав одну з посад, відбулося підвищення окладу. Як у такому випадку коригувати зарплату за п. 10 Порядку № 100?


У п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, зазначено, що в разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо коригування середньої заробітної плати не провадиться. Але якщо підвищення зарплати відбулося за однією з посад, її слід коригувати.

Наприклад, розрахунковий період — жовтень 2018 р. – вересень 2019 р. Працівника переводили з посади на посаду зі збільшенням зарплати з 1 березня та з 1 серпня. А з 1 червня оклад за посадою було підвищено. У цьому випадку коригувати слід лише зарплату за березень, квітень і травень до рівня червневої. А доходи по 31 березня та з 1 серпня брати фактичні, без коригування.

 

На ваші запитання відповідала 

Ольга ГЛИНЯНА, 

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН