Листок непрацездатності — батьку


Листок непрацездатності для догляду за хворою 4-річною дитиною видано її батьку 28 грудня 2017 р. Мати перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами за другою дитиною, яка народилася 22 грудня 2017 р. Чи правомірно видано листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною батьку?

Згідно з пунктом 3.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455), листок непрацездатності для догляду за хворим членом сім’ї видається лікуючим лікарем одному із працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка фактично здійснює догляд. 

У пункті 3.15 Інструкції № 455 зазначено, що листок непрацездатності не видається для догляду за: 
— хронічним хворим у період ремісії; 
— хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років; 
— здоровою дитиною на період карантину; 
— хворим старшим 14 років у разі стаціонарного лікування. 

Як бачимо, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами в наведеному переліку відсутня. Тож листок непрацездатності для догляду за дитиною може надаватися в період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і на практиці він видається одному з працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка фактично здійснює догляд. А отже, це не обов’язково має бути мати.

Оскільки мати хворої дитини народила другу дитину та перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (не плутати з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), яка надається на підставі листка непрацездатності по вагітності та пологах застрахованим особам, це означає, що в даний час догляд за старшою дитиною вона фактично здійснювати не може. 

Окрім цього, зауважимо, що право вирішувати, на кого оформляти листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною, надається дільничному педіатру зважаючи на те, хто фактично доглядатиме за дитиною. З цього випливає, що листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною виданий батьку правомірно.

Якщо ж роботодавець має сумніви щодо того, чи справді мати перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, від працівника (батька) можна зажадати надання копії листка непрацездатності матері по вагітності та пологах або копії (витягу з) наказу про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (за наявності). Ці документи стануть підтвердженням факту, що страховий випадок у матері триває.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП