Надурочні години в разі роботи у святковий день

Пряма лінія

 

На підприємстві встановлено 5-тиденний 40-годинний робочий день. У травні один з працівників працював у святковий день 8 год. Якщо у травні 21 робочий день, то в табелі обліку робочого часу в працівника буде позначено про відпрацювання 22 днів. У ст. 107 КЗпП зазначено, що працівникам, які одержують місячний оклад, робота у святковий день оплачується в розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оскільки працівник відпрацював місяць повністю і ще один день додатково, то йому слід оплачувати понаднормові?

Трудове законодавство не містить такого поняття, як «понаднормові», натомість використовується термін «надурочні години роботи».

Так, ст. 62 КЗпП передбачено, що над-урочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня. Тривалість робочого дня визначено ст. 52, 53 і 61 КЗпП. Зокрема, за 5-денного робочого тижня тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує роботодавець за погодженням із профспілкою (профспілковим представ-ником) з додержанням установленої тривалості робочого тижня (ст. 50 і 51 КЗпП). Як правило, за 5-денного робочого тижня тривалість щоденної роботи становить 8 годин.

За 6-денного робочого тижня тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин за тижневої норми 40 годин, 6 го-дин — за тижневої норми 36 годин і 4 го-дин — за тижневої норми 24 години.

Тобто лише робота після закінчення робочого дня є надурочною. Робота у вихідні понад місячну норму робочого часу не є над-урочною.

 

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН