Направлення на курси підвищення кваліфікації та збереження середньої зарплати

Працівники працюють за підсумованим обліком робочого часу позмінно, а на курси підвищення кваліфікації направляються з понеділка по п’ятницю. Як обчислювати їм середню зарплату: погодинно чи поденно? 

Статтею 122 КЗпП встановлено, що в разі направлення працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і провадяться виплати, передбачені законодавством. 

Виплати, які провадяться працівникам за час підвищення кваліфікації, визначені постановою КМУ «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.1997 р. № 695. Зокрема, п. 1 цієї Постанови передбачено збереження середньої зарплати за основним місцем роботи за час навчання.

Середня зарплата в цьому випадку обчислюється за два попередні місяці роботи (абзац третій п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100; далі — Порядок № 100). Пунктом 8 Порядку № 100 встановлено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої зарплати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, — на число календарних днів за цей період.

Як бачимо, Порядок № 100 передбачає обчислення як середньоденної, так і середньогодинної зарплати, але не вказує, в яких саме випадках слід обчислювати та застосовувати середньоденну, а в яких — середньогодинну зарплату. Аналізуючи це питання на сторінках журналу «Заробітна плата» № 3/2017, с. 60 та № 9/2017, с. 49, ми дійшли висновку, що для тих працівників, які працюють за підсумованим обліком робочого часу, слід обчислювати середньогодинну зарплату. А от Мінсоцполітики в одному з останніх листів (від 06.10.2017 р. № 19671/0/2-17/28) зазначило, що за час перебування працівника на курсах підвищення кваліфікації оплату проводять з урахуванням середньоденного заробітку.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН