Нарахування компенсації за невикористану відпустку в разі звільнення


У працівниці підприємства відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку закінчується 20.12.2017 р. Після цього вона звільнятиметься. Як розрахувати їй суму компенсації за 10 днів невикористаної щорічної відпустки?

Оскільки в розрахунковому періоді у працівниці не було заробітку, то відповідно до вимог п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), розрахунок суми компенсації за невикористані дні відпустки проводиться виходячи з її посадового окладу таким чином: 


• розраховуємо середньоденну зарплату шляхом множення посадового окладу працівниці на попередні 12 календарних місяців, в яких вона перебувала у трудових відносинах з підприємством, та діленням зазначеної суми на 365 календарних днів:
(5000,00 грн ×12 міс.) ÷ (365 – 11 к. дн.) = 169,49 грн;
• розраховуємо суму компенсації за невикористані дні щорічної відпустки:
169,49 грн × 10 к. дн. = 1694,90 грн.


Отже, сума компенсації за невикористані дні щорічної відпустки становитиме 1694,90 грн.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН