Оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і щорічної відпустки пiсля роботи менше шести місяців


Помічник судді пропрацювала в патронатній службі суду менше шести місяців. Наразі вона оформлює відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і просить надати їй також щорічну відпустку. Чи можна так зробити та чи буде правильно в такому разі виплатити працівниці матеріальну допомогу до щорічної відпустки?

Правовий статус та умови діяльності помічників судді передбачені Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 р. № 1402-VIII, статтею 92 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889), Положенням про помічника судді, затвердженим рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 р. № 21 (далі — Положення № 21).
Згідно з пунктом 1 розділу І Положення № 21 посади помічників судді належать до посад патронатної служби, на які не поширюється дія Закону № 889 (крім ст. 92 цього Закону). Також на працівників патронатної служби поширюється дія законодавства про працю (окрім ст. 391, 41–431, 492 КЗпП). 
Статтею 79 КЗпП визначено порядок і умови надання щорічних відпусток У ній зазначено, що до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи така відпустка надається неповної тривалості, а пропорційною до відпрацьованого часу, крім визначених законом випадків, коли ці відпустки за бажанням працівника надаються повної тривалості. Ця норма конкретизована в частині сьомій статті 10 Закону про відпустки.
Тож із вищевказаного випливає, що помічник судді має право використати щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи в перший рік роботи перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї. Та оскільки це право встановлено законодавством, під час надання щорічної відпустки вона має право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника патронатної служби. Ця норма передбачена абзацом 4 пункту 4 Умов оплати праці працівників патронатних служб в державних органах, затверджених постановою КМУ від 18 січня 2017 р. № 15. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН