Оподаткування «декретних», отриманих підприємцем

Чи оподатковується ПДФО та ВЗ сума допомоги по вагітності та пологах, яка виплачується підприємцю з Фонду соціального страхування України?

Оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців визначено ст. 177 ПКУ та главою І «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХІV Кодексу. Доходом підприємця є дохід, отриманий ним виключно від здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до п. 177.6 ПКУ у разі якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків — фізичних осіб.

Також пп. 4 п. 292.11 ПКУ передбачено, що до складу доходу платника єдиного податку, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отже, дохід у вигляді матеріального забезпечення, який виплачується фондом загальнообов’язкового державного соціаль-
ного страхування, не включається до доходу підприємця, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків — фізичних осіб.

Відповідно до пп. 165.1.1 ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків — фізичної особи, зокрема, сума допомоги по вагітності та пологах, сума страхових виплат, які отримує платник податку 
з фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із законом.

Об’єктом оподаткування ВЗ є ті ж доходи, що є об’єктом оподаткування ПДФО (пп. 1.2, 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).
Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем у вигляді допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування, не оподатковується ПДФО та ВЗ.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН