«Перекидання» коштів, сплачених у рахунок ЄСВ


◦ Облік і оподаткування
◦ ЄСВ

 

Чи мають право органи ДФСУ кош­ти, перераховані підприємством у рахунок сплати поточних платежів з ЄСВ, спрямовувати на погашення сум недоїмки, штрафних санкцій та пені?

 

    Так, органи ДФСУ мають таке право, адже відповідно до п. 8 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449, погашення сум недоїмки, штрафних санкцій та пені відбувається в порядку календарної черговості їх виникнення.

    Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на соціальне страхування в разі безробіття, у зв’язку з вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорону життя та здоров’я мають застраховані особи. Якщо підприємство має борг зі сплати нарахованого ЄСВ, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії.

    Тобто тільки після повного розрахунку роботодавця зі сплати ЄСВ ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи та зможуть реалізовуватись пенсійні права працівників.

    Також несплата ЄСВ позбавляє застрахо­вану особу права на соціальний захист у сфері соціального страхування, насамперед у разі втрати роботи, на соціальне страхування в разі безробіття. Період роботи без сплати ЄСВ не зараховується до страхового стажу, відповідно цей період не враховується для обчислення допомоги по безробіттю.

    Тому забезпечити право на соціальні гарантії своїм працівникам має саме роботодавець, своєчасно та в повному обсязі сплативши за них ЄСВ.

На ваші запитання відповідала Алла ЛИПОВЕЦЬКА,

фахівець із захисту прав застрахованих осіб

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН