Переведення на погодинну оплату праці


Усіх працівників структурного підрозділу переводять з місячного окладу на погодинну оплату праці. Чи потрібно про таку зміни попереджати працівників за два місяці до запровадження?

У даному випадку ми маємо зміну форми оплати праці: працівник отримував щомісяця місячний оклад, а тепер нараховуватимуть зарплату за однаковою годинною ставкою залежно від кількості відпрацьованих годин у відповідному місяці. Результат — зарплата за місяць зміниться.

Зміна систем і розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП. Тому у даному випадку працівників потрібно обов’язково попередити про такі зміни не пізніше ніж за 2 місяці до їх введення.

Але до цього потрібно ще внести зміни до колдоговору (положення про оплату праці), де прописати для працівників зазначеного структурного підрозділу вводиться погодинна оплата праці та як визначатиметься годинна ставка для погодинної оплати.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН