Переведення сумісника з 0,5 ставки на повну


Медична сестра працює на умовах неповного робочого часу (0,5 зайнятості) за основним місцем роботи та рентгенолаборантом — за внутрішнім сумісництвом на умовах неповної зайнятості. З 01.06.2021 р. медичну сестру переводять на повну ставку. Чи може вона продовжувати працювати рентгенолаборантом або краще її звільняти з роботи за сумісництвом?

У цьому випадку для працівника відбуваються зміни і за основним місцем роботи, і за внутрішнім сумісництвом. За основним місцем роботи неповна зайнятість змінюється на повну, що є зміною істотних умов праці відповідно до ч. 3 ст. 32 КЗпП.

За сумісництвом робота виконується поза межами основного робочого часу, тому очевидно, що у внутрішнього сумісника теж має змінитися графік роботи. Адже якщо за сумісництвом укладений не строковий трудовий договір, то підстав для звільнення з ініціативи роботодавця немає (хоча працівник може звільнитися і з власної ініціативи).

Отже, за обома трудовими договорами (юридично не пов’язаними) фактично маємо зміну істотних умов праці, що передбачає повідомлення працівника про такі зміни не пізніше, ніж за два місяці до їх введення. 

Тож у цій ситуації можна діяти таким чином:

  • попередити медичну сестру (основне місце роботи) про переведення на повну зайнятість не пізніше, ніж за два місяці до введення таких змін;
  • попередити рентгенолаборанта про зміну графіка роботи за сумісництвом через два місяці та узгодити його.

Тоді з роботи за сумісництвом рентгенолаборанта можна не звільняти, а просто змінити їй графік роботи. 
 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП