Підбір назви посади для заступника директораЯку назву посади обрати для заступників директора «з виробництва» та «по господарській частині», якщо в Класифікаторі професій немає таких найменувань?

Питання щодо користування Класифікатором професій та добору назв посад докладно розглядалися в журналі «Заробітна плата» № 6/2018, с. 35; № 8/2018, с. 46; № 11/2018, с. 27 та ін. Щоб не повторюватися, зазначимо лише, що в такому разі слід застосовувати додаток В «Похідні слова до професій (професійних назв робіт)» до Класифікатора професій. Ці слова дають змогу утворювати нові назви та розширювати наявні.

У примітках до додатка В зазначено, що похідні слова до назв професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії. Наприклад, від назви професії «Соціолог» (код КП 2442.2) можна утворювати похідну назву професії «Провідний соціолог» з кодом КП 2442.2, тоді як похідне слово «головний» не може застосовуватися, враховуючи те, що КП вже містить професійну назву роботи «Головний соціолог» з кодом КП 1221.1. Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних нормативно-правових актах.

Таким чином, за допомогою похідного слова з додатка В «заступник» можна утворити назву посади «Заступник директора» з тим самим кодом і уточнити її: «Заступник директора з виробництва», «Заступник директора з господарської частини» (або «Заступник директора з господарських питань» тощо).

На ваші запитання відповідала 

Ольга ГЛИНЯНА, 

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН