Подання повідомлення про прийняття працівника на роботу


Працівник приступає до виконання обов’язків охоронця в день оформлення наказу про прийняття на роботу. Його зміна розпочинається о 22:00. Коли в такому разі потрібно подавати повідомлення про прийняття його на роботу до податкового органу: цього ж дня чи напередодні? Яка передбачена відповідальність за неповідомлення про прийняття працівника на роботу? 

Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення податкового органу про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. 

Порядком повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженим постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413 (далі — Порядок № 413), встановлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається роботодавцем до податкового органу за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

У Базі знань «ЗІР» ДФСУ роз’яснює, що якщо працівник стає до роботи в день оформлення наказу про його прийняття, то повідом­лення необхідно подати того ж дня. Якщо наказ оформлюється заздалегідь, наприклад, напередодні або за кілька днів до початку роботи, то повідомлення краще направити до дня, коли працівник стане до роботи. 

З огляду на це вважаємо, що у випадку, наведеному в запитанні, роботодавцю потрібно у першій половині робочого дня видати наказ про прийняття працівника на роботу й одразу направити повідомлення до податкового органу. У такому разі цього ж дня працівник може приступити до роботи у свою зміну, яка розпочинається о 22:00. Таким чином вимоги Порядку № 413 не будуть порушені. 

Якщо під час прийняття працівника на роботу роботодавець не виконав вимоги щодо подання повідомлення до податкового органу, на нього покладається відповідальність згідно з чинним законодавством, а саме:
• фінансова відповідальність на підставі ст. 265 КЗпП у вигляді штрафу в розмірі однієї мінімальної зарплати (на 01.01.2018 р. — 3723,00 грн), який накладається на роботодавця (юридичну особу чи підприємця);
• адміністративна відповідальність на підставі ст. 41 КУпАП у вигляді адмінштрафу в розмірі від 30 до 100 нмдг, або від 510,00 до 1700,00 грн, який накладається на посадових осіб підприємства, установи чи організації (за повторне порушення — від 100 до 300 нмдг, або від 1700,00 до 5100,00 грн).
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН