Поширення окремих положень колдоговору лише на членів профспілки

Пряма лінія

 

На підприємстві обговорюються зміни до колективного договору, серед яких — запровадження окремих нових пільг, які поширюються лише на тих працівників, які є членами профспілки (на підприємстві нещодавно створено профспілку). Чи правильно це?
 

Правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів визначено Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356-XII (далі — Закон № 3356). Цей документ вважається основним внутрішнім нормативним актом підприємства, оскільки саме він регулює рівень оплати праці, питання зайнятості, охорони праці та здоров’я, додаткові соціальні пільги та гарантії, що надаються працівникам конкретного підприємства.

Відповідно до частини першої ст. 3 Закону № 3356 колективний договір укладається між роботодавцем, з одного боку, і одним або кількома профспілковими органами, а в разі відсутності таких органів — представниками працівників, обраними й уповноваженими трудовим колективом, з іншого.

Як бачимо, закон допускає, що на підприємстві може не бути профспілки, але колективний договір при цьому може укладатися (як, зважаючи на зміст запитання, донедавна й було на підприємстві). Але навіть якщо профспілка і є на підприємстві, то колективний договір не може передбачати для його працівників різні гарантії та пільги залежно від того, є вони членами цієї організації чи ні.

На це чітко вказує частина перша ст. 9 Закону № 3356: положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов’язковими як для роботодавця, так і для працівників. Таку ж норму містить і ст. 18 КЗпП.

Отже, внесення до колективного договору змін, які не відповідають нормам законодавства та є «дискримінаційними» стосовно різних категорій працівників підприємства, є неправильним. Якщо профспілкова організація підприємства бажає якось заохочувати своїх членів, то це потрібно передбачити в її статуті*. А положення колективного договору мають бути однаковими для всіх, хто працює на підприємстві.

 

*Нагадаємо, що пп. 165.1.47 передбачено звільнення від оподаткування ПДФО сум виплат чи відшкодувань (крім зарплати чи інших виплат за договорами ЦПХ) за рішенням профспілки на користь членів в розмірі, що не перевищує у 2019 р. 2690,00 грн на рік.

 

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН