Повідомлення про розмір зарплати


◦ Оплата праці
Чи обов’язково письмово повідомляти працівника про розмір його зарплати? Як часто це потрібно робити? Якщо не повідомляти, за це можуть оштрафувати?

Під час кожної виплати зарплати роботодавець зобов’язаний повідомити працівника про (ст. 110 КЗпП та ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР; далі — Закон про оплату праці):

  • загальну сума зарплати із розшифровкою за видами виплат;
  • розміри і підстави відрахувань із зарплати;
  • суму зарплати, що належить до виплати.

Ці відомості слід надавати за період, до якого відноситься виплата.

Водночас ані в КЗпП, ані в Законі про оплату праці — жодного слова про форму такого повідомлення. Тож роботодавець може визначити на власний розсуд, як саме він повідомлятиме працівника — наданням роздруківки розрахункового листа, надсиланням інформації на електронну пошту тощо. Якщо працівник отримує зарплату в касі й розписується в розрахунково-платіжній відомості, попередньо ознайомившись з нею, цього вже достатньо.

До речі, аванс — це теж зарплата. Проте якщо під час виплати авансу ви не проводите жодних нарахувань, то повідомити працівника можна хіба що про факт і суму виплати.

Неінформування працівників про розмір зарплати може розглядатися як порушення інших вимог трудового законодавства, за що ст. 265 КЗпП передбачена штрафна санкція в розмірі однієї мінімальної зарплати (на сьогодні — 6000,00 грн). А згідно з частиною першою ст. 41 КУпАП до посадової особи можуть застосувати штраф у розмірі від 510,00 до 1700,00 грн.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП