Працевлаштування неповнолітнього

На підприємство працевлаштовується неповнолітній (17 років). Довідку якої форми про проходження попереднього медичного огляду він повинен надати роботодавцю?

Згідно зі статтею 191 КЗпП усі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду. У подальшому, до досягнення 21 року, вони також підлягають щорічному обов’язковому медичному огляду. Проходження попереднього медичного огляду регулюється Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 21 травня 2007 р. № 246 (далі — Порядок № 246). 

Пунктом 3.10 Порядку № 246 передбачено, що роботодавець може приймати неповнолітнього лише після попереднього медичного огляду. Для його проведення він повинен укласти або вчасно поновити договір про медичне обслуговування із закладом охорони здоров’я та надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду (п. 2.4 Порядку № 246). Якщо такий договір укладено, роботодавець видає неповнолітньому направлення на обов’язковий попередній медогляд за формою, наведеною в додатку 3 до пункту 2.4 Порядку № 246.

Після того як неповнолітній пройде медичний огляд, він має надати роботодавцю медичну довідку про проходження попереднього медичного огляду за формою згідно з додатком 8 до пункту 2.16 Порядку № 246, яка міститиме висновок медичної комісії про придатність роботи за професією. 

Якщо медичні протипоказання відсутні, неповнолітнього можна приймати на роботу на обумовлену посаду. Якщо ж висновок комісії міститиме протипоказання щодо роботи особи на конкретній посаді, оформлювати неповнолітнього на роботу не можна, оскільки це суперечить законодавству. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН