Працевлаштування військовозобов’язаної особи


Під час працевлаштування особа, яка є військовозобов’язаною, в обов’язковому порядку має подати військових квиток. Потрібно знімати копії всіх сторінок військового квитка чи лише сторінок з відмітками?

Відповідно до пункту 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (далі — Порядок № 921), одним з обов’язків, який покладається на державні органи, підприємства, установи та організації з метою ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних, є перевірка в громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів. У військовозобов’язаних громадян — це військові квитки або тимчасові посвідчення, а у призовників — посвідчення про приписку до призовних дільниць. Прийняття на роботу (навчання) таких громадян здійснюється лише після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки. 

У пунктах 38–39 Порядку № 921 зазначено, що персональний облік призовників і військовозобов’язаних на підприємствах недержаної форми власності ведеться згідно з типовою формою первинного обліку № П-2 «Особова картка працівника», затвердженою спільним наказом Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України від 25 грудня 2009 р. № 495/656, у розділі II якої зазначаються відомості про військовий облік.

Персональний облік призовників і військовозобов’язаних — державних службовців у центральних і місцевих органах виконавчої влади, інших державних органах ведеться згідно з формою первинного обліку «Особова картка державного службовця», затвердженою наказом Національного агентства України з питань державної служби від 5 серпня 2016 р. № 156, у пункті 14 якої зазначаються відомості про військовий облік.

Зауважимо, що інформація щодо придатності до військової служби в особових картках працівників заповнюється відповідно до записів у військово-облікових документах як для підприємств державної, так і недержавної форми власності.
Отже, Порядком № 921 не передбачено обов’язку знімати копії сторінок військових квитків (посвідчень про приписку до призовних дільниць), проте для підтвердження безпомилкового ведення військового обліку, а також чіткості заповнення такої інформації, відповідальному за ведення військового обліку варто знімати копії сторінок з відмітками. Знімати копії всіх сторінок військового квитка (тобто разом із порожніми сторінками) немає сенсу.  
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН