Право на відпустку за роботу зі шкідливими умовами праці після спливу строку проведення атестації


Чи можна надавати працівнику щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими умовами праці, якщо востаннє атестація його робочого місця проводилась у 2011 р., але умови праці за цей час не змінилися?

Щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими умовами праці надається працівникам, які зайняті на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим у додатку 1 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. № 1290.

Конкретну тривалість відпустки працівника встановлюють колективним або трудовим договором залежно від результатів атестації робочого місця за умовами праці та часу зай­нятості працівника в таких умовах.
Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 р. № 442, атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. 

Таким чином, зважаючи, що у випадку, що розглядається, атестація востаннє проводилась у 2011 р., строк її дії вже минув. 

А оскільки право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці має бути підтверджено результатами атестації його робочого місця, після закінчення строку дії атестації працівник вже не має права на таку відпустку. 
Додамо також, що якщо підприємство все ж таки надасть працівнику зазначену щорічну додаткову відпустку без проведення атестації, то оплату за неї воно має проводити за рахунок власного прибутку. 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН