Робота у вихідний через відсутність електропостачання у робочий день

Енергокомпанія попередила підприємство про відсутність електропостачання в середу. Роботи цього дня не проводитимуться, тож щоб встигнути виконати замовлення, директор прийняв рішення залучити працівників до роботи в суботу (вихідний день). Як оформити такі дії?

У ситуації, наведеній у запитанні, доцільно оформити на підприємстві простій строком на один день (середу). Для його оформлення в компанії, яка постачає електроенергію, варто зажадати надання попередження, листа або іншого документа, який би підтверджував відсутність електропостачання цього дня. Саме це слугуватиме підставою для прийняття такого рішення, а отже, і для видання наказу роботодавця про запровадження простою.
У такому наказі варто обумовити місцезнаходження працівників на визначений строк (на робочому місці чи вдома). Оскільки зупинення роботи спричинене відсутністю технічних умов, необхідних для виконання роботи, з не залежних від роботодавця і працівників причин, період простою працівників потрібно оплатити в розмірі 2/3 тарифної ставки (окладу) згідно зі статтею 113 КЗпП сноска. 

сноска Докладніше про запровадження простою див. у журналі «Кадровик України» № 10/2017 р., с. 67).

Щодо виконання роботи у вихідний день, то відповідно до статті 71 КЗпП залучення окремих працівників до роботи в цей день дозволяється лише у виняткових випадках та за наказом роботодавця. 
Відповідно до згаданих обставин, на думку автора, роботодавець має підстави для залучення працівників до роботи у вихідний згідно з пунктом 3 частини другої статті 71 КЗпП, а саме для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів. За таких умов відповідно до статті 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі в подвійному розмірі. 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН