Розмір доплати за суміщення


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
◦ Оплата праці
Бухгалтер суміщає обов’язки за вакантною посадою інспектора з кадрів. Як встановити доплату за суміщення — у відсотках до окладу бухгалтера чи окладу інспектора з кадрів? Чи можна не виплачувати доплату, якщо бухгалтер напише відповідну заяву?

У КЗпП доплаті за суміщення посад присвячена ст. 105, з тексту якої випливають два важливих висновки:

  • доплата за суміщення професій (посад) обов’язково має провадитися;
  • розміри доплати за суміщення визначають у колективному договорі. 

Окрім цього, КЗпП жодним словом не згадується про порядок призначення доплати за суміщення.

Тому всі ці питання слід врегулювати в колективному договорі: на розсуд роботодавця доплату можна встановити як у фіксованому розмірі, так і у відсотках до окладу за посадою, яку суміщують, або за посадою того, хто суміщуватиме. Зрозуміло, більш логічно виглядає встановлення доплати у відсотках до окладу суміщуваної посади. Але вирішує це питання роботодавець та профспілка (представники трудового колективу).

Зауважимо також, що мінімального та максимального розміру доплати за суміщення посад для госпрозрахункових підприємств немає. Тобто вона може становити навіть 1 % від окладу за суміщуваною посадою. 

А от бюджетникам диктує правила пп. 3 п. 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298, згідно з яким розмір доплати за суміщення не може перевищувати 50 % їхнього окладу (тарифної ставки).

Наголосимо: не можна не платити працівнику доплату за суміщення, навіть якщо він добровільно від неї відмовляється. Таке рішення може бути розцінене інспекторами Держпраці як недотримання мінімальних державних гарантій, за що ст. 265 КЗпП передбачає штраф у розмірі двох мінімальних зарплат (на сьогодні — 12 000,00 грн). 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП