Щорічна відпустка випускник професійно-технічного навчального закладу

На підприємстві два місяці працює випускник професійно-технічного навчального закладу (далі — ПТНЗ). Постало питання про надання йому щорічної відпустки. За який період і на скільки днів надається щорічна відпустка цій категорії працівників та чи обов’язково її надавати?

Питання щодо надання відпустки випускникам ПТНЗ врегульовано статтею 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 р. № 103/98-ВР (далі — Закон № 103/98). У ній зазначено, що випускникам професійно-технічних навчальних закладів денної форми навчання, які навчалися 10 і більше місяців, надається оплачувана відпустка підприємством, установою, організацією протягом перших трьох місяців роботи на ньому. Тривалість щорічної основної відпустки випускників віком до 18 років становить 31 календарний день, випускників віком понад 18 років — відповідно до встановленої на підприємстві для робітників відповідної професії, спеціальності, посади. 

Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 24 травня 2007 р. № 155/13/116-07 зазначало, що Законом № 103/98 гарантується надання зазначеної відпустки протягом перших трьох місяців роботи на підприємстві, установі, організації, а тому ненадання такої відпустки в терміни, визначені законом, слід вважати порушенням роботодавцем або уповноваженим ним органом законодавства про працю.

Зауважимо, що незважаючи на те, що лист досить давній, роз’яснення фахівців відомства є актуальними й на сьогодні, оскільки до статті 38 Закону № 103/98 зміни з того часу не вносилися. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН