Щорічна відпустка за період проходження військової служби


Працівник демобілізувався, прибув на підприємство і просить надати йому щорічну відпустку за період, коли він перебував на військовій службі. До військової служби він працював у зоні гарантованого добровільного відселення і мав право на 37 календарних днів щорічної відпустки. На яку тривалість щорічної відпустки за період проходження військової служби має право такий працівник?

У разі якщо працівник проходить військову службу (строкову, за призовом під час мобілізації, за контрактом), за ним зберігається робоче місце та середній заробіток згідно зі статтею 119 КЗпП. У той же час, якщо працівник фактично не працює, але за ним відповідно до законодавства зберігаються місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково, до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, цей період зараховується (ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР). 
Отже, за період, коли працівник фактично не працював, а залучався до виконання обов’язків, передбачених Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. № 2232-XII або Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 р. № 3543-ХІІ, він набув права на щорічну відпустку. 
Постає лише питання щодо тривалості такої щорічної відпустки. Зважаючи на запитання, до військової служби працівник працював у зоні гарантованого добровільного відселення, а тому згідно зі статтею 47 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-XII він мав право на щорічну відпустку тривалістю 37 календарних днів.
У цій же статті вказано, що працівнику, який працює (перебуває у відрядженні) на територіях радіоактивного забруднення, надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому на цих територіях часу. Тобто за умови його перебування на військовій службі в іншій місцевості, він не працював і фактично не перебував у зоні радіоактивного забруднення. Тому на загальних підставах такий працівник набув право на щорічну відпустку тривалістю лише 24 календарних дні. 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН