Соціальна відпустка за двома підставами

Працівниця — матір трьох дітей віком до 15 років у 2017 р. використала додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 днів, а в кінці року надала документи про те, що вона стала одинокою матір’ю. Тепер працівниця планує використати додаткову соціальну відпустку за двома підставами та хоче її поділити. Чи можна поділити цю відпустку та чи потрібно надавати додаткову соціальну відпустку за минулий рік за другою підставою?

Згідно зі статтею 19 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) працівникам, які мають дітей, щорічно надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (за наявності декількох підстав її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів) без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП). До цієї категорії належить:

— жінка, яка працює й має двох або більше дітей віком до 15 років;
— жінка, яка має дитину з інвалідністю;
— жінка, яка усиновила дитину;
— мати особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
— одинока мати;
— батько, який виховує дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
— особа, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
— один із прийомних батьків. 

Справді, Законом про відпустки передбачено поділ відпустки, але він стосується щорічної відпустки (частина перша ст. 12 Закону про відпустки). Зважаючи на те, що додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належить до виду соціальних відпусток (п. 4 ст. 4 Закону про відпустки), норма щодо поділу її на частини до неї не застосовується.

Однак слід зауважити, що незважаючи на те, що можливість використання додаткової соціальної відпустки за підставою, яка не була відома раніше, працівниця отримала минулого року, право на її надання за 2017 р. не зникає. А отже, вона може її використати, проте, зважаючи на визначений законом строк (не більше 17 календарних днів), зазначена відпустка як одинокій матері може бути використана лише тривалістю сім календарних днів (оскільки 10 календарних днів вона вже використала). 

Отже, у випадку, що розглядається, соціальна відпустка підлягатиме поділу. Про можливість поділу такої відпустки також зазначено в листі Мінсоцполітики України від 12 травня 2015 р. № 256/13/116-15. Зауважимо, що така ситуація не вважатиметься порушенням, адже попередньо інформація щодо її статусу не була відома, а право на використання такої відпустки в зручний для неї час працівниця має. Нагадаємо, що це право також залежатиме від підтвердження статусу одинокої матері. Якщо ж зазначена відпустка не буде використана, працівниця має право на отримання грошової компенсації в разі звільнення (ст. 24 Закону про відпустки). 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН