Строки виплати «навчальних» відпускних



Працівник йде в навчальну відпустку 18 жовтня. Коли йому виплачувати відпускні та зарплату за першу половину, якщо дата її виплати — 21 жовтня?

У ст. 21 Закону про відпустки зазначено, що «заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку». При цьому не уточнюється вид відпустки: щорічна, додаткова чи навчальна тощо.

Як порахувати «три дні до її початку», Міністерство праці та соціальної політики України роз’яснило в листі від 26.06.2009 р. № 155/13/116-09, зауваживши, що йдеться про календарні дні: якщо, наприклад, перший день відпустки — 15 число, то останнім днем виплати заробітної плати за час відпустки є 11 число, якщо перший день відпустки — понеділок (22 червня), то останнім днем виплати заробітної плати є четвер (18 червня).

А от питання виплати заробітної плати за дні, що передуються початку відпустки, трудовим законодавством спеціально не регулюється. Тобто тут діє загальне правило, встановлене ст. 115 КЗпП: заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим із профспілкою (уповноваженим трудового колективу), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Хоча задля справедливості варто зазначити, що роботодавці все ж практикують виплату «звичайної» зарплати за першу чи другу половину місяця разом з відпускними за три дні до початку відпустки. Правда, потім у них виникає питання щодо дотримання 16-денного строку між виплатами, але це вже інша історія.

На ваші запитання відповідала 

Ольга ГЛИНЯНА, 

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН