Утримання із зарплати працівника зайво виплаченої суми премії

Пряма лінія

 

Згідно із положенням про преміювання місячна премія менеджерам відділу збуту виплачується тільки за умови виконання ними встановленого місячного плану продажів. Один із менеджерів, який завжди був лідером з виконання плану і, відповідно, щомісяця мав право на премію, у червні його не виконав, але бухгалтер по зарплаті не звернула на це увагу й «автоматично» нарахувала йому премію. Працівник отримав її разом із зарплатою за червень і тепер відмовляється повертати. Чи можна за наказом керівника підприємства утримати цю премію із його зарплати за наступний місяць або не нараховувати премію в тому місяці, коли працівник матиме на неї право?

 

Вичерпний перелік підстав, які дають право роботодавцю проводити утримання із зарплати працівника для погашення його заборгованості перед підприємством, наведено в частині другій ст. 127 КЗпП. Крім інших, однією з таких підстав є повернення сум, зайво виплачених працівнику внаслідок лічильних помилок.

Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верхов­ного суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 р. № 13 до лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися лічильними не пов’язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору.

Зважаючи на зміст запитання, бухгалтер у наведеному випадку припустилася саме нелічильної помилки (неправильне застосування внутрішнього нормативно-правового документа), тому утримання за наказом керівника буде неправомірним. На це вказує п. 1 частини першої ст. 1215 ЦКУ, згідно з яким не підлягає поверненню безпідставно отримана виплата, у т. ч. зарплата, якщо її роботодавець провів добровільно, за відсутності рахункової помилки з його боку та недобросовісності з боку працівника.

Отже, утримати із зарплати працівника зайво виплачену суму премії не можна, тому єдине рішення — це добровільне повернення працівником зазначених коштів. Для цього останній має подати письмову заяву, на підставі якої керівник видасть наказ для бухгалтерії щодо утримання суми премії із зарплати працівника. Можна спробувати звернутися до суду, але з огляду на цю ж ст. 1215 ЦКУ, шанси виграти справу у підприємства мінімальні. Тож воно вправі вимагати відшкодування завданих збитків (зайвою виплатою) винною особою.

Стосовно того, щоб у рахунок зайво виплачених коштів не нараховувати премію в тому місяці, коли у працівника буде на неї право, відзначимо, що так теж не можна вчиняти, оскільки ці дії так само розглядатимуться як неправильне застосування внутрішнього нормативно-правового документа, а також як порушення в оплаті праці, що передбачено ст. 265 КЗпП.

На ваші запитання відповідає Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам