Відображення у звітності з ЄСВ відомостей про жінку, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною

Пряма лінія

 

На підприємстві працюють дві жінки, які наразі перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Виплати їм підприємство не здійснює. Чи відображаються дані про таких застрахованих осіб щомісяця у звітності з ЄСВ?

 

Звітність з ЄСВ формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок (п. 1 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435; далі — Порядок № 435).

Під час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка одержує допомогу при народженні дитини й може також одержувати зарплату, якщо працює на умовах неповного робочого часу. Допомога при народженні дитини виплачується за кошти державного бюджету. Нарахування та сплата ЄСВ за особу, яка доглядає за дитиною віком до трьох років, також здійснюється за кошти державного бюджету в розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожну особу (абзац третій п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Обчислення ЄСВ за таких застрахованих осіб здійснюється районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення (пп. 2 п. 1, пп. 2 п. 4 Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою КМУ від 02.03.2011 р. № 178). Зазначені управління і відображають у звітності виплати та суми ЄСВ щодо осіб, які доглядають за дітьми до виповнення їм трьох років.

Підприємство, своєю чергою, відомості про таких осіб відображає в таблиці 5 звітності з ЄСВ у звітних періодах, у яких розпочинається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і в яких вона закінчується. Так, у разі якщо:

• особі надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у звітному місяці зазначається дата початку відпустки (абзац сьомий п. 8 розділу IV Порядку № 435);

• в особи закінчилась відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, у звітному місяці вказується дата закінчення відпустки (абзац восьмий п. 8 розділу IV Порядку № 435).

У таблиці 6 звітності з ЄСВ персоніфіковані дані про особу, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відображаються в таких випадках:

• якщо така особа працює на умовах неповного робочого часу і, відповідно, одержує зарплату;

• якщо такій особі під час зазначеної відпустки підприємство здійснює виплати (премії, винагороди, матеріальні допомоги), на які нараховує ЄСВ.

Отже, якщо підприємство під час відпустки жінки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не здійснює їй виплати й не нараховує ЄСВ, то, відповідно, у звітності з ЄСВ щодо такої жінки нічого не відображається. Варто нагадати, що якщо під час відпустки для догляду підприємство виплатить працівниці, наприклад, премію до свята тощо, то слід не забути вказати кількість днів перебування в трудових відносинах як повний місяць.

 

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН