Відображення в табелі святкового дня, що припав на період відпустки

Пряма лінія

 

Працівниця з 02.05.2019 р. оформила частину щорічної відпустки на 14 календарних днів. На цей період припадає святковий день — 9 травня. Як правильно для такої працівниці позначати зазначений день у табелі обліку використання робочого часу?

 

Відповідно до ст. 781 КЗпП та частини другої ст. 5 Закону про відпустки святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) у разі визначення тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 19 цього Закону), не враховуються. Такий день не тільки не оплачується, а й під час підрахунку кількості календарних днів відпустки через нього «перескакують».

Табель обліку використання робочого часу, крім іншого, слугує підставою для нарахування працівникам зарплати, відпуск-них, оплати за дні тимчасової непрацездатності, відрядження тощо. Для цього у формі табеля (типова ф. № П-5, затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489) передбачені спеціальні буквені та цифрові позначення. Зокрема, дні, коли працівник перебуває у щорічній відпустці, позначаються літерою «В» або цифрою «08».

У той же час у табелі не передбачені умовні позначення для відображення відпочинку у святковий (неробочий) день. Є тільки ко-дування, що відображає години роботи у ви-хідні та святкові дні (буквене позначення «РВ», цифрове — «06»).

Вказана форма табеля носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень, але будь-яке підприємство за необхідності може доповнити її іншими показниками, які потрібні для обліку робочого часу саме на ньому.

Зважаючи на зазначене, є два варіанти позначення святкового дня, який припадає на період відпустки:

 залишати його без позначки;

 запровадити своє позначення для таких днів.

Як підсумок: святковий день, який припав на період відпустки, відображається так само, як і в інший, невідпускний час.

 

На ваші запитання відповідала Ірина КРАСОВСЬКА,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам