Відображення в таблиці 5 звітності з ЄСВ особи, яка працює за договором ЦПХ

Пряма лінія

 

Чи потрібно підприємству подавати таблицю 5 звітності з ЄСВ у разі укладення з фізособою договору ЦПХ про виконання робіт і як правильно її заповнювати?

 

Відповідно до п. 8 розділу IV нової редакції Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435), таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку призначена для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі застрахованих осіб. Вона формується та подається страхувальником, зокрема, в разі, якщо протягом звітного періоду із застрахованою особою було укладено або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою — підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань).

Отже, в разі укладення договору ЦПХ з фізичною особою, яка не є підприємцем, підприємству обов’язково потрібно подавати таблицю 5 звітності з ЄСВ. Враховуючи, що це не трудові, а цивільно-правові відносини, не потрібно заповнювати реквізити 12–15 та 17–19, а саме:

• 12 — «Професійна назва роботи»;

• 13 — «Код ЗКППТР»;

• 14 — «Код Класифікатора професій»;

• 15 — «Посада»;

• 18 — «Дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований працівник»;

• 19 — «Військове звання».

У реквізиті 16 «Документ — підстава про

початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» зазначаються номер та дата укладеного договору ЦПХ, а в реквізиті 17 «Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» вказується посилання на ст. 834 ЦКУ як на закінчення строку договору.

Також звертаємо увагу, що в разі, якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, строків проходження військової служби або надання відповідної відпустки, таблиця 5 не формується та не подається (абзац шостий п. 8 розділу ІV Порядку № 435).

На ваші запитання відповідала Ольга ГЛИНЯНА,

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН