Відпускні в разі призупинення трудового договору


◦ Воєнний стан
◦ Призупинення трудового договору
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Відпускні
27 червня 2022 р.
Чи має підприємство виплачувати відпускні за невикористані дні відпустки в разі призупинення трудового договору під час воєнного стану?

У період воєнного стану роботодавець або працівник має право призупинити дію трудового договору. Його дія може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що унеможливлює надання та виконання роботи.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136) призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Тобто призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

Натомість зауважимо, що Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та КЗпП передбачають виплату заробітної плати за час відпустки (відпускних) лише в разі звільнення працівника.

Відповідно до ст. 83 КЗпП і ст. 24 Закону про відпустки в разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Тобто якщо не йдеться про звільнення працівника (припинення його трудового договору), то відпускні не виплачуються.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП