Виплата доплати за роботу у вихідний

Пряма лінія

 

Працівника, який суміщає посаду й за це отримує доплату в розмірі 50 % окладу за вакантною посадою, залучено до роботи у вихідний день. Доплату за роботу в цей день виплачувати в подвійному розмірі?

 

У ст. 107 КЗпП зазначено, що робота у святковий і неробочий день оплачується в подвійному розмірі:

• відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;

• працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

• працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму. 

Якихось особливих умов нарахування за роботу у вихідний день, інших виплат (доплат, надбавок, премій тощо) не передбачено: або подвійна розцінка, або подвійна годинна оплата.

 

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН