Виправлення ІПН у звітності з ЄСВ

Пряма лінія

 

Виявлено, що з 2012 р. по одному працівнику звітність з ЄСВ подавали з помилкою в ідентифікаційному коді. Як тепер діяти: подавати за кожен місяць окремо таблиці 6 зі статусом «скасовуюча» і «початкова» (7 років × 12 місяців × 2) чи одну зі статусом «скасовуюча» в розрізі місяців і другу зі статусом «початкова» в розрізі місяців за цей час?

Подавати потрібно таблиці 6 зі статусом «скасовуюча» і «початкова» за кожен місяць окремо за весь час, доки тягнеться помилка, а не по одній у роз-різі місяців.

Пунктом 2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нара-хованого єдиного внеску на загальнообов’яз­кове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435, встановлено, що в разі виявлення страхувальником у звітності після закінчення строку її подан-ня помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати звітність за попередній період, який містить перелік таблиць звітності, відповідну таблицю із зазначенням типу фор-ми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або кількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або кількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Звітність, сформована для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не має містити таблиць 1–4 додатка 4 до цього Порядку.

Внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць під час формування та подання скасовуючих документів не допускається.

 

На ваші запитання відповідала Алла ЛИПОВЕЦЬКА,

фахівець із захисту прав застрахованих осіб

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН