Виправлення помилкового запису в трудовій книжці

Пряма лінія

 

Працівника підприємства звільнено за угодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП. Проте до його трудової книжки помилково внесено запис про звільнення за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП. Чи допускається виправлення неправильного запису в трудовій книжці?

 

Порядок ведення трудових книжок працівників визначено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58).

Відповідно до п. 2.6 Інструкції № 58 у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується роботодавцем, де було зроблено відповідний запис. При цьому слід пам’ятати, що в розділах трудової книжки (вкладиша) «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» не допускається закреслення раніше внесених неточних або неправильних записів (абзац перший п. 2.10 Інструкції № 58).

Оскільки в ситуації, що розглядається, необхідно змінити формулювання причини звільнення, на підставі п. 2.10 Інструкції № 58 це можна зробити таким чином:

• після зазначення відповідного порядкового номера та дати внесення запису в графі 3 зазначається: «Запис за номером таким-то є недійсним, звільнений за угодою сторін відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України»;

•  у графі 4 робиться посилання на наказ про зміну формулювання причини звільнення.

При цьому слід звернути увагу, що згідно з абзацом першим п. 2.9 Інструкції № 58 виправлені відомості про роботу, про переведення на іншу роботу, про нагородження та заохочення тощо мають повністю відповідати оригіналу наказу або розпорядження. Показання свідків не можуть бути підставою для виправлення внесених раніше записів (абзац третій п. 2.9 Інструкції № 58).

Також за наявності в трудовій книжці запису про звільнення або переведення на іншу роботу, який визнано недійсним, на прохання працівника видається «Дублікат» трудової книжки без внесення до неї такого запису (абзац п’ятий п. 2.10 Інструкції № 58). У разі необхідності роботодавець видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок щодо відомостей про роботу (п. 2.7 Інструкції № 58).

На ваші запитання відповідала Ольга ГЛИНЯНА,

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам