Врахування виплати за час роботи в дільничній комісії

Пряма лінія

 

Працівник у березні 2019 р. працював у дільничній виборчій комісії на платній основі. Чи враховувати отриману ним виплату під час визначення середньої зарплати для розрахунку відпускних відповідно до Постанови № 966?

Так, враховувати. Пунктом 3 постанови КМУ «Про умови оплати праці членів виборчих комісій, комісій всеукраїнського референдуму» від 28.07.2004 р. № 966 (далі — Постанова № 966) встановлено, що зарплата, нарахована за час роботи у виборчих комісіях, включається до фактичного заробітку за основним місцем роботи під час обчислення пенсії та середньої зарплати у випадках, передбачених законодавством.

Частиною четвертою ст. 29 Закону України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 р. № 474-XIV передбачено, що за рішенням виборчої комісії, яке затверджується виборчою комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної виборчої комісії (загальною кількістю не більше чотирьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб) протягом усього періоду повноважень комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої пов­новаження у комісії з оплатою їх праці в комісії відповідно до ст. 40 цього Закону. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання службових обов’язків за основним місцем роботи із збереженням відповідного стажу.

Таким чином, на підставі довідки з дільничної виборчої комісії суму виплати за час роботи в комісії можна включити до розрахунку середньої заробітної плати для оплати відпускних за основним місцем роботи.

Зверніть увагу, робота на платній основі в дільничній виборчій комісії відповідно до частини шостої ст. 36 Закону України «Про вибори народних депутатів» від 17.11.2011 р. № 4061-VI здійснюється за договором ЦПХ. А винагорода за таким договором — це не те ж саме, що зарплата. Тому на членів виборчих комісій на виборах народних депутатів норми п. 3 Постанови № 966 не поширюються.

 

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН