Закінчення відпустки у святковий день, який припадає на вихідний


Останній день відпустки працівника припадає на неділю 08.04.2018 р., який є святковим днем. Відповідно, понеділок (09.04.2018 р.) — вихідний день. Зважаючи на це, на скільки днів необхідно продовжити відпустку працівнику — на один чи два?
 
Під час визначення тривалості відпустки дуже важливо розрізняти поняття «вихідний» та «святковий і неробочий день». Відповідно до ст. 5 Закону про відпустки тривалість відпустки розраховується в календарних днях, при цьому в ній не враховуються:
• святкові та неробочі дня, визначені ст. 73 КЗпП, що припадають на період відпустки;
• дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю підгрупи А І групи. 

Також до тривалості щорічної відпустки не включаються дні тимчасової непраце­здатності працівника, засвідченої в установленому порядку, та дні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 78 КЗпП). Усі інші дні, в т. ч. вихідні дні (субота та неділя) враховуються як звичайні календарні дні. 

У випадку, що розглядається, останній день відпустки припадає на святковий день — Пасху (Великдень), який зазначений у ст. 73 КЗпП, тому відпустка автоматично продовжується на один день. Збіг святкового дня із вихідним спричинив перенесення вихідного дня на понеділок, 09.04.2018 р. (частина третя ст. 67 КЗпП), але, як зазначалося вище, вихідні дні включаються в тривалість відпустки як і будь-які інші календарні дні. 

Таким чином, працівнику слід продовжити відпустку на один день — 09.04.2018 р. і 10.04.2018 р. він має вийти на роботу. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН