Заповнення реквізиту 17 у таблиці 5


 

Працівника перевели з посади на посаду з 1 квітня, заповнили таб­лицю 5 звітності з ЄСВ. Звіт не приймається. Підприємство подає окремо додаткову таблицю 5 за березень. Звіт знову не приймається через помилку «не заповнено гр. 17». Чи слід її заповнювати в разі переведення працівника?
 

Розпочнемо з того, що підприємство не може не знати, що працівника переводять з посади на посаду, щоб не заповнювати таблицю 5 у місяці припинен-ня трудових відносин (у березні).

По-перше,переведення на іншу посаду за ініціативою роботодавця — це зміна істотних умов праці, і відповідно до ст. 32 КЗпП працівника про переведення слід попереди-ти за два місяці.

По-друге, якщо переведення здійснюєть-ся за ініціативою працівника «день у день», то все одно до дня подання звітності про переведення стає відомо.

На кожному підприємстві мають бути правила організації діловодства, в яких визначено, хто, коли, кому і як передає ті чи інші документи. Підприємство самостійно вирішує, хто відповідальний за заповнення таблиці 5.

Якщо працівника переводять на нову посаду з 1-го числа, то в попередньому місяці в таблиці 5 слід вказати дату припинення трудових відносин за попередньою посадою, а в наступному місяці — дату початку трудових відносин за новою посадою. Якщо таблиця 5 у попередньому місяці не подавалася, до дати подання звітності за звітний місяць слід виправити помилку, подавши таблицю 5 зі статусом «додаткова» (що й робить підприємство).

У журналі «Заробітна плата» № 11/2018, с. 73 наводилися рекомендації фахівців Пенсійного фонду України щодо заповнення таб­лиці 5, в т. ч. у разі переведення працівника з посади на посаду. І в прикладах заповнення таблиці 5 реквізит «17. Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» не заповнено.

У той же час практика подання таблиці 5,зокрема зі статусом «додаткова», а також якщо переведення відбувається з 1-го числа наступного місяця (коли таблиць дві), свідчить, що в реквізиті 17 слід вказувати «ст. 32 КЗпП» (з «випадаючого» довідника). Оскільки переведення працівників відбувається, як правило, за ст. 32 КЗпП, довідник підстав дає змогу обирати «ст. 32 КЗпП», то обрання такої підстави в разі переведення працівника й у межах місяця не буде помилкою.

 

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН