Зарахування до квоти особи з інвалідністю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною


Особа з інвалідністю планує взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи входитиме така особа у 4-відсоткову квоту для працевлаштування осіб з інвалідністю?

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 р. № 875-XII для підприємств, установ, організацій, у т. ч. підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі ⎯ підприємство), установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю:
⎯ для підприємств з чисельністю від 8 до 25 осіб ⎯ у кількості одного робочого місця;
⎯ для усіх інших ⎯ у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.
Підприємства розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу та забезпечують працевлаштування таких осіб самостійно. Під час розрахування кількості робочих місць цифра округлюється до цілого значення. 
Для того щоб визначити кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, підприємству потрібно обчислити середньооблікову кількість всіх працівників за рік. Під час її розрахунку роботодавцю слід керуватися Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 р. № 286.
Згідно з пунктом 3.2.2 вказаної Інструкції до середньооблікової кількості не включаються працівники, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку.
Отже, з моменту, коли працівниця оформила відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами чи для догляду за дитиною, вона вже не входить у 4-відсоткову квоту для працевлаштування осіб з інвалідністю.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН