Зарахування на роботу за внутрішнім сумісництвом


Як зарахувати працівника на роботу за внутрішнім сумісництвом? Чи потрібно його попереджати про встановлення йому внутрішнього сумісництва за два місяці?

Робота за внутрішнім сумісництвом — це робота за окремим трудовим договором. У ст. 21 КЗпП зазначено, що працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. 

Тож примусово прийняти працівника на роботу за сумісництвом не можна, а тому й не потрібно його попереджати про це за два місяці. Працівник лише сам може висловити бажання працювати за сумісництвом за наявності вільної посади, надавши заяву про прийняття на роботу за сумісництвом, навіть якщо ініціатива про можливість такої роботи належатиме роботодавцю. 

Про прийняття працівника на роботу за сумісництвом, в т. ч. внутрішнім, видається окремий наказ, і до податкового органу подається повідомлення про прийняття працівника на роботу. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 1021 КЗпП). Робота за сумісництвом передбачає роботу у вільний від основної роботи час.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН