Збереження середнього заробітку за працівником, який проходить службу за контрактом


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Військовий облік

 

Свого часу працівника було мобілізовано, і під час проходження служби він уклав контракт про проходження військової служби. Весь цей час за ним зберігалося місце роботи та середній заробіток. Зараз працівник надав документи, з яких випливає, що строк раніше укладеного контракту закінчився, наприклад, 9 числа, а з 10 числа він надалі проходить військову службу за новим контрактом. У цьому випадку зберігати за працівником попередній середній заробіток чи рахувати по-новому?

 

Відповідь на це запитання знаходимо в листі Міністерства соціальної політики України від 07.07.2016 р. № 888/13/84-16 щодо порядку обчислення середнього заробітку мобілізованим працівникам, що продовжують службу за контрактом.

У ньому зазначено, що працівник, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період, може укласти контракт на продовження військової служби, не звільняючись з військової служби. У цьому випадку не відбулось звільнення працівника, який був призваний під час мобілізації, на особ­ливий період, з військової служби, а отже, за ним продовжує зберігатися попередній середній заробіток.

Працівнику, якого було призвано під час мобілізації, на особливий період і який був звільнений з військової служби і через певний проміжок часу уклав контракт на її продов­ження, необхідно розрахувати новий середній заробіток з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

Тут маємо аналогічну ситуацію: працівник продовжує службу за новим контрактом, але він не був звільнений з військової служби. Таким чином, за працівником слід зберігати його попередній середній заробіток.

На ваші запитання відповідав Дмитро КУЧЕРАК,

головний редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН