Звільнення «декретниці» у вихідний день

Пряма лінія

Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, хоче звільнитися останнім днем відпустки. Дитині виповнюється три роки 1 грудня, а це — неділя. Коли слід звільнити працівницю?

Відповідно до п. 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України і Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58, днем звільнення вважається останній день роботи. Але розуміти цю норму слід так, що це останній день перебування в трудових відносинах. Працівниця висловила бажання звільнитися останнім днем відпустки, і це її право.

Оскільки в неділю підприємство, зважаючи на зміст запитання, має вихідний день, то відповідь на запитання, як діяти, знаходимо в листі Міністерства соціальної політики України від 05.01.2018 р. № 9/0/22-18/134. Навівши норми п. 2 ст. 36 та ст. 47 КЗпП, Мінсоцполітики зазначило, що, на його думку, роботодавець «мав виконати обов’язок, передбачений ст. 47 КЗпП, в останній робочий день. При цьому днем звільнення відповідно до частини другої ст. 2411 КЗпП буде останній день, визначений строковим трудовим договором». Тобто Мінсоцполітики вважає, що запис про звільнення слід внести напередодні вихідного, а дату звільнення вказати вихідним днем. Тож пропонуємо діяти за аналогією.

На ваші запитання відповідала 

Ольга ГЛИНЯНА, 

науковий редактор журналу «Заробітна плата»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН