Звільнення за власним бажанням згідно зі статтею 38 КЗпП з поважної причини — догляд за дитиною до 14 років


Працівниця звільняється за власним бажанням згідно зі статтею 38 КЗпП з поважної причини — догляд за дитиною до 14 років і вимагає, щоб у трудовій книжці саме так і було вказано. Чи обов’язково зазначати в трудовій книжці крім посилання на статтю КЗпП ще й поважну причину звільнення?

Згідно з пунктом 2.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 записи в трудовій книжці в разі звільнення або переведення на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з посиланням на відповідну статтю, пункт закону. 

У статті 38 КЗпП, яка регулює питання звільнення працівників за власною ініціативою, частиною першою визначено перелік поважних причин, за яких працівник може звільнитися в будь-який строк. Хоча перелік не є вичерпним, така підстава, як догляд за дитиною до досягнення нею 14 років, в ньому міститься, а отже, вона вважається поважною причиною. Тому якщо працівниця просить звільнити її за власним бажанням із зазначенням цієї причини, потрібно вказати це в наказі про звільнення та в трудовій книжці.

Зауважимо, що запис у трудовій книжці про звільнення за власним бажанням з поважної причини є важливим чинником під час призначення допомоги по безробіттю. Згідно з пунктом 4 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 р. № 1533-III допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня. Тому якщо в трудовій книжці працівниці буде зазначена поважна причина, допомога по безробіттю виплачуватиметься їй із 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН